3D Studio MAX (7.) - 3D text

Dnes jsem si po delší době zase připravil tutoriál do 3D Studia MAX. Dnes se pokusím vytvořit trojrozměrný kovový text, který není tak moc složitý, jak si většina lidí myslí.

1. Vytvoření textu je ve 3D Studiu je velmi jednoduché: V roletce CREATE vybereme SHAPES - TEXT a doplníme jednoduchý nápis:

Vytvoříme jednoduchý text.

2a. Je o moc jednodušší vytvořit kovový text z textu, který má zaoblené hrany, proto aplikujeme modifikátor BEVEL:

Nastavení modifikátoru Bevel.

2b. Pár slov k nastavení: Nejdůležitější je CURVED SIDES. Díky tomuto máme zaoblené okraje, musíme však zvýšit hodnotu Segments: nastavíme 2-3, podle rychlosti počítače, čím vyšší, tím vyšší počet polygonů. S ostatními hodnotami je důležité si trochu pohrát. Jestli jste nastavili dobré hodnoty, měli byste dostat něco podobného:

Hrany 3d textu by se měly takto zakulatit.

3. Teď jsem do scény přidal 2 OMNI světla žluté barvy se sílou 1, ale záleží na individuálním vzhledu scény.

4. Nyní je čas vytvořit kovový materiál. Nastavte jasnou barvu DIFFUSE a velký lesk (SHININESS) podobně, jak jsem to nastavil já:

Materiál nastavte takto.

5. Na mapu reflection aplikujte REYTRACE. Téměř všechno standartní nastavení je v pořádku, ale kovový povrch potřebuje bitmapu REFLECTIONS. S touto bitmapou by materiál měl vypadat "kovově", proto ji aplikujte ve vlastnostech REYTRACE MAP v sekci BACKGROUND:

Nastavení textury.
Textura kovových odrazů.

6. Po vyrenderování by měl text vypadat asi takto:

Závěrečný rendering...

Tento text se dá použít všude tam, kde je třeba pěkný a kvalitní 3D text. Zájemcům nabízím ke stažení zde (20 kB) námi vytvořenou scénu.

Vyšlo 02.11.2001, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

Zatím nikdo nevložil komentář. Chcete být první? Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768