Photoshop Tutoriály (2.) - Temná hvězdná obloha

V dalším díle Photoshop tutoriálů Vám předvedu způsob jak poměrně lehce vytvořit takový pěkný efekt, jako je obraz noční oblohy.

1. Dnešní photoshop tutoriál začneme úpravou plochy.. Ta může být jakékoliv velikosti. Já jsem použil 400 x 100 kvůli omezení velikosti těchto stránek. Pozadí nastav černé a barvu popředí zvol červenou. Barva popředí bude vlastně barva mlhoviny, a tak je vhodné nastavit červenou, modrou, nebo zelenou, ale můžete bez omezení i kterékoliv jiné pro lepší výsledek.

2. Teď můžete vytvořit onu mlhovinu. Vyberte Filtr / Vykreslení / oblaka (Filter / Render / Clouds) a potom Filtr / Vykreslení / Odečíst oblaka (Filter / Render / Difference Clouds). Poslední filtr opakujte (CtrL + F) tolikrát, až výsledek bude vypadat realisticky. Já jsem ho opakoval 5x.

photoshop tutoriály
Tutoriály photoshop: Základ obrázku je mlhovina

3. V dalším kroku photoshop tutoriálu je potreba vytvořit nějaké hvězdy tak, aby vypadaly jako noční obloha. Vytvořte novou vrstvu s černým pozadím přes vrstvu s mlhovinou. V menu Filtr / Šum vyberte Přidat šum... (Filter / Noise / Add noise) a nastavte podle obrázku:

photoshop tutoriály
Tutoriály photoshop: Dialog pro přidání šumu

4. Teď už budete pracovat jen s vrsvou se šumem. Vyberte Filtr / Rozostrení / Rozostrit (Filtr / Blur / Blur). V paletě Vrstvy (Layers) nastavte Zesvětlit (Screen) místo defaultního Normální (Normal). V menu Obraz / Přizpůsobit vyberte Úrovně... (Image / Adjust / Levels). Teď budete muset trochu experimentovat s hodnotami tak, aby byl výsledek ideální. Já jsem nakonec nastavil Vstupní úrovně (Input levels) na hodnoty 62 - 1 - 177 tak, abych eliminovat červenou a zvýraznil bílou (hvězdy).

photoshop tutoriály
photoshop tutoriály
Tutoriály photoshop: Změna úrovní rozjasní oblohu

5. V dalším kroku přidáme pár větších hvězd aby byl výsledek co nejvěrohodnější. Vyberte Filtr / Vykreslení / Odlesk objektivu... (Filter>Render>Lens Flare) a použijte nastavení podle obrázku:

photoshop tutoriály
Tutoriály photoshop: Na závěr vytvoříme na obloze několik jasných hvězd

Jak vypadá vysledek dnešního Photoshop tutoriálu?

6. Použijte jiná nastavení pro další hvězdy, ale jen tolikrát, aby jich nebylo příliš...

photoshop tutoriály
photoshop tutoriály
photoshop tutoriály
Tutoriály photoshop: temná hvězdná obloha

Doufám že se vám dnešní článek líbil, pokud ano a napíšete mi o tom do diskuse pod článkem tak budu Photoshop tutoriály vydávat častěji.

Vyšlo 27.09.2001, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

Chci se zeptat 
Jak tam říkáš, v paletě vrstvy dejte zesvětli a normální, jde bud zesvětlit a nebo normální oboje najednou nejde....nevim ejstli to blbě chapu, nebo to je blbě napsané 
Vložil: Dež-ik (13.12.2008 22:11:52)
Jenže... 
...tam není napsáno, že máš dát obé, nýbrž že máš dát zesvětlit, NAMÍSTO normální. To namísto je namísto a ne na místo, což je rozdíl velmi markantní, tedy je to napsáno dobře ;) 
Vložil: Darkness deStination (29.12.2008 23:09:36)
Paráda 
Je to super,jen se mi nepodařilo udělat ty zářící hvězdy přes filtr/render/lens flare,tuhle funkci nemám zvýrazněnou, můžete mi poradit? Díky Olda 
Vložil: Olda (09.01.2009 12:05:35)
nadhera 
nevim jak vam ale u mě to vypadá nádherně ... doufam že brzy přibudou další tokové tutotrialy 
Vložil: jura (31.08.2009 13:25:38)
hvězdy 
těch hvězd bylo nějak moc a nevim jak to zredukovat aby to vypadalo jako na obrázku. Po přidání šumu ej to okej,dál mi to nejde. 
Vložil: Magdaléna (27.07.2010 20:32:36)
hvězdy 
jakmile vlezu sem (Image / Adjust / Levels), tak je první hodnota na nule,třetí na 255 a nejde to změnit,jakmile to přepíši,v náhledu je to krásné,ale jakmile dám ok,tak je to zase zpět na původních hodnotách. nevim co s tím. Poraďte 
Vložil: Magdaléna (27.07.2010 20:48:41)
 
taky sem našel pěkný tutoriál.... hele... http://print24.com/blog/2011/10/how-to-design-killer-headlines/  
Vložil: Jan (08.11.2011 16:54:20)
hvězdná obloha 
Má to ale zásadní chybu. Hvězdy nemohou být pod oblaky ale nad nimi. A tady jsou evidentně oblaka výš než hvězdy. 
Vložil: vkub (02.07.2014 18:22:26)
Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768