seriál Červený trpaslík - Red dwarf

Červený trpaslík je kultovní seriál z produkce britské BBC, který budete buďto milovat nebo nenávidět. Já patřím k té první skupině. Červený trpaslík je plný mnoha vtipných narážek a hlášek, které se na diváka chrlí prakticky v každém díle. Takže každý kdo nezná toto legendární dílo by měl svou chybu napravit, určitě nebude litovat..

Dlouhou dobu mi tento fenomén unikal,a le pak se ke mně dostalo několik dílu a rázem mě to chytlo tak, že jsem si okamžitě sehnal všech 52 dílů. Parádní herecké výkony, naprosto geniální hlášky a posádka složená z těch největších lemplů a hovad, co si jen dokážete představit...

Děj červeného trpaslíka

Červený trpaslík je přes osm kilometrů dlouhá, kosmická loď vyrobená ve třiadvacátém století, která patří Jupiterské důlní společnosti. Původně měla 169 členů posádky a 400 vězňů, které převážela. Jenže to bylo před třemi miliony let , než došlo k ozáření smrtelnou dávkou kadmia, díky nedostatečně opravenému tepelnému štítu, a celá posádka kromě jediného člověka zahynula.

Červený trpaslík

Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky. Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku.

Takový je začátek komediálního seriálu - celá lidská rasa pomřela, až na Davida Listera, který byl v době výbuchu pro porušení předpisů ve stázové komoře (obviněn, z propašování kočky na palubu a uvězněn, jelikož ji odmítl kapitánovi vydat), a byl probuzen až po třech milionech let od ozáření, poté co radioaktivita klesla na únosnou mez.

Červený trpaslík

Jako společnost mu palubní počítač Holly vytvořil holografickou simulaci neschopného palubního technika a nejneoblíbenějšího člena posádky Arnolda J. Rimmera. K jejich překvapení se objevil další obyvatel lodi - Kocour (Felis Sapiens) vyvinutý během tří miliónů let z Listerovy těhotné kočky, která přežila výbuch ve skladišti.

Červený trpaslík

K posádce přibude později popletený android Kryton 2X4B 523P s poruchami programu připomínající některé charakterové vady u lidí. Byl stvořen k tomu aby pomáhal a sloužil lidem. Postupem času se jeho poslušnost vytrácí, je schopen lhát, urážet, a odporovat. Ke konci seriálu přiberou do party ještě Kristine Kochanskou, mladou navigační důstojnici, přeběhlici z jiné dimenze.

Červený trpaslík

Zajímavosti

Seriál se poprvé objevil na BBC2 15. února 1988. Chris Barrie, který ztvárnil Rimmera se původně ucházel o roli Listera. Červený trpaslík je konstantně nejsledovanějším pořadem BBC a vyhrál několik prestižních cen. V letech 1991 a 1992 získal cenu World Television Society Award za speciální efekty, byl nominován na cenu Emmy , kterou vyhrál v roce 1994 za díl Pistolníci z Apokalypsy. V neposlední řade se může také pochlubit cenou British Comedy Awards z roku 1994 v kategorii "Nejlepší situační komedie".

Červený trpaslík

Závěrem

První díl, který jsem viděl mě moc nenadchl, ale... pak jsem tomuto seriálu totálně propadl. Skvělé vtípky, skvělé frky a pak ještě skvělé hlášky - to vše dělá z této podívané supr kultovní záležitost. Když večer zvažuji, co si pustím, pak volím mezi Červeným trpaslíkem, Přáteli, Futuramou a nebo Simpsonovými. Červený trpaslík je prostě super pecka, skvělý seriál, skvělá zábava, a jediné, co bych vytknul, tak to, že je těch dílů zatraceně málo!

Červený trpaslík

Nutno dodat, že červený trpaslík zkončil v nejlepším... A kolik dobrých seriálů to tohle dokázalo?

Vyšlo 06.11.2008, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

Další zajímavosti 
Pilotní scénář s podtitulem "situační komedie ve vesmíru" byl napsán Robem Grantem a Dougem Naylorem již v roce 1983. (Byl víceméně dokončen během týdne, ale byl ještě šestkrát přepisován, než byl doveden k úplné dokonalosti.) Poté byl předložen producentům Johnu Lloydovi a Paulu Jacksonovi, kteří byli v té době mezi těmi, jež byli zodpovědní za většinu alternativních komediálních pořadů, včetně takové klasiky jako Černá zmije nebo Mladí v partě. Oba se rozhodli natočit to.

Na čas se zdálo, že by na projektu mohli pracovat společně, ale nakonec z toho sešlo. Úkol prodat Červeného trpaslíka zůstal na Paulu Jacksonovi. Počáteční pokusy nalézt místo pro seriál nepřinesly ovoce. Snad i proto, že autoři tvrdohlavě trvali na tom, že ho musí natáčet BBC, protože nechtěli přijít ani o jednu z cenných třiceti minut jedné epizody kvůli tunám reklamních spotů komerčních stanic. Nakonec se Paulu Jacksonovi podařilo přesvědčit manchesterskou BBC North-West a byla podepsána smlouva na jednu sérii o šesti epizodách. Natáčení první série tady nakonec po třech letech vyjednávání začalo roku 1986 a poslední osmá série byla dotočena v roce 1999. 
Vložil: fanda (06.11.2008 09:26:41)
Nové díly červeného trpaslíka 
Jen doplním,že ač už to nikdo nečekal,hlavně po slibování filmu "červený trpaslík" který tvůrci slibují už několik let,budou natočeny nové epizody.Budou celkem čtyři:

-Výroba speciálů
Krajně zábavný pohled do zákulisí Červeného trpaslíka.

-Červený trpaslík speciál: Část první
Herecká osádka se opět vtělí do postav a oblékne do kostýmů. Dekádu poté…

-Červený trpaslík speciál: Část druhá
Dobrodružství pokračuje…

-Střihový pořad
Herci hrají po svém. Trpaslík, jak jste ho ještě neviděli.

Více informací najdete na zde: cervenytrpaslik.cz 
Vložil: Nové díly (16.01.2009 05:24:11)
Red dwarf - červený trpaslík 
Jo, Red Dwarf je moc fajn...nejvíc se mi líbí asi díly "Žádná legrace" kvůli replikantovi a Krytonovu "bráchovi" Ableovi, a "Zkouška kanálem" kvůli Christin Kochanské s těmi jejími sýry a jak dostal Lister klaustrofobii... 
Vložil: Andariel (27.01.2009 17:49:07)
Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768