Dokument Uloupené kosovo

Nový dokument Uloupené Kosovo, který názorně ukazuje jak může dopadnout stát, ve kterém získá majoritu nějaká národnostní menšina. Dokument zobrazuje historický popis vygumovávání většiny národa jeho menšinou.. Kdo neví, Kosovo původně bylo Srbské a albánci tvořili menšinu. Dnes už tam téměř nejsou protože byli vyhnání Kosovskými Albánci (muslimové), kteří je přečíslili (Bylo běžné že mívali 5-10 dětí).

Z menšiny, se postupně stala většina a původní obyvatelstvo postupně vyhnala a vraždila. Po shlédnutí dokumentu Uloupené Kosovo se budete divit, co se v Evropě děje v 21. století. A jak říká název dokumentu, jsou to potom spíše loupeže. Zajímavým faktem je to, že byl natočen Českou televizí, ale nikdy nebyl (po zásahu cenzorky) odvysílán.

Tento dokument ve mě zanechal velmi silný pocit a vzdáleně mi připoměl situaci u nás. Dokument je sice poněkud jednostranný, ale i tak celkově vystihl můj názor na problematiku balkánu. Pojednává o historii vyhánění Srbů a dalších nealbánských etnik z provincie Kosovo. Abych nikomu nekřivdil, vím, že se hrůzy děly na obou stranách. Ale zase to odnesli prostí lidé (jak Srbové, tak Albánci).

Slované jsou mírumilovné etnikum, které strpí i útlak. Srbové jej trpěly po celá staletí ze strany Turků. Ale to, co páchali Albánci po celá desetiletí na Srbech v Kosovu, už bylo neznesitelné. Do hry navíc vsoupila Amerika a srbský lid znovu trpí. Hrdinové tohto národa jsou navíc pronásledovaní jako zločinci.

O albáncích jsem si udělal obrázek v Řecku, kde stejně jako v ostatních balkánských státech zneužívají nálepky národnostní menšina, handlují se vším a beze studu ukradou co mohou. (Cítíte tu paralelu v naší zemi?). Já se srbů zastávám. Nejen že jsou obětí, ale navíc po je nich pliváno. Závěr dokumentu podle mě hezky vystihuje situaci. Přes celou stránku je psáno: "Odtržení Kosova a Metochie od Srbské republiky jako první vedle USA podepsaly Německo, Itálie, Francie a Velká Británie, tedy státy, které v roce 1938 podepsaly Mnichovskou dohodu."

Závěr

"Uloupené Kosovo" je působivý dokument, složený z archívních autentických záběrů, o zoufalství jednoho slovanského národa a velkých politických hrách. Dokument doporučuji shlédnout všem, určitě na vás nechá kladný dojem. Můžete jej shlédnout třeba na stream.cz či youtube.com. Například tady: Uloupené kosovo.

Vyšlo 19.12.2008, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

Dotaz 
Vážený pane Schulzi,
Rád bych věděl víc - píšete:
"To, co páchali Albánci po celá desetiletí na Srbech v Kosovu, už bylo neznesitelné(sic)"
Co páchali Albánci a která desetiletí máte na mysli?

Díky,
JK
 
Vložil: Jan Korbelik (20.12.2008 20:48:34)
 
Dokument velice hezky napsán dokument mě šokoval a myslím si že dodnes jsem nevěděla jak to doopravdy bylo a je dodnes.Myslím si že by toto video mělo vidět víc lidí a mělo by se začít něco dít je to strašné že z celé naší země těm lidem vůbec nikdo nepomohl všichni jen přihlíželi je to strašný my lidi jsme strašný že děláme že se nás to netýká :( 
Vložil: mili (30.11.2010 22:53:32)
Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768