Gimp - program na úpravu fotek, návod, download

Gimp velmi kvalitní alternativa k profesionálnímu programu Adobe Photoshop. Já jej používám jako program na úpravu fotek, zvládnete s ním však většinu ostatních úprav. Je k dispozici na velké množství platforem, včetně Microsoft Windows a GNU/Linux. Gimp je navíc zdarma. Kdokoliv si může stáhnout jeho zdrojové kódy a libovolně si je upravit, protože se jedná o open source program.

Gimp - kvalitní bitmapový editor

Gimp můžete použít na všechny operace s obrázky, je také výborný na úpravu fotek. Hodí se i pro komplexní zpracování a tvorbu bitmapové grafiky. Snadno si poradí s retuší fotek, úpravou jasu, konstrastu, sytosti, odstraněním šumu, srovnáním perspektivy, úpravou křivek. Gimp podporuje práci s vrstvami i vektorovou grafikou. Veškeré úpravy fotek jsou tedy s programem gimp hračkou. Funkce má Gimp srovnatelné s programem Adobe Photoshop. Gimp je dnes profesionální nástroj se všemi možnostmi, které nabízí konkurence.

Gimp 2

Gimp vs. Photoshop

Nejen cena je výhodou bitmapového editoru Gimp. Ve srovnání s Adobe Photoshopem však obsahuje většinu funkcí, které běžný uživatel potřebuje. Gimp umožňuje použití většiny efektů, které jsou obsaženy v Photoshopu, nemusíte se bát, že by vám některá funkce chyběla. Gimp je tedy ideální program na úpravu fotek. Zkušeného grafika jistě Gimp nepřekvapí ani nezklame. Gimp obsahuje velké množství filtrů, se kterými lze dosáhnout spousty efektů. Současná verze je Gimp 2.2

Vzhled programu Gimp 2

Gimp
Gimp

Gimp návod

Výborný návod k programu Gimp si můžete v češtině přečíst zde: Gimp návod. Po pročtení toho návodu pro Gimp si buďte jistí, že zvládnete s Gimpem pracovat velice efektivně. Další návody pro Gimp můžete najít na gimp.cz ( Gimp.cz ). Spoustu dalších kvalitních návodů pro Gimp můžete nalézt na internetu. Pokud umíte dobře anglicky, můžete hledat návody na spoustě zahraničních webů, které se specializují na návody pro Gimp

Gimp je ideální program na úpravu fotek

Úprava fotek v Gimpu je velice jednoduchá, připravil jsem pro vás první návod na úpravu fotek (úprava oblohy) a druhý návod na úpravu fotek (úprava fotek focených proti slunci). Tyto návody by vám měli pomoci pochopit princip úpravy fotek na počítači.

Funkčnost programu Gimp 2 lze stejně jako u Adobe Photoshopu rozšířit pluginy. Pokud umíte programovat, můžete si libovolný plugin pro Gimp napsat sami. Gimp podporuje práci se širokým spektrem grafických formátů, bez problému pracuje i se soubory Adobe Photoshopu.

Gimp download

Oficiální stránka pro download programu Gimp pro Windows je zde: Gimp download pro Windows. Na této stránkce vždy najdete download nejnovější verze programu Gimp, včetně downloadu potřebných GTK+ knihoven. Dohromady bude potřeba stáhnout soubory o velikosti okolo 10MB.

Závěr: Gimp je profesionální grafický editor

Gimp je však jiný program, tudíž se některé funkce ovládají trochu odlišně. Pokud si na Gimp zvyknete, nebudete mít potřebu Adobe Photoshop pro domácí úpravy fotek dále potřebovat. Výborných alternativ ke komerčním programům není mnoho, a Gimp je jedním z nich. Byl vyvinut pro Linux ale postupem času vyšel i pro Windows, kde našel spoustu příznivců. Doufám se jej naučíte používat jako program na úpravu fotek, protože na tuto činnost se opravdu hodí.

Vyšlo 19.06.2007, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

Opensource 
Jen drobnost. Veta: Gimp je navíc zdarma, protože se jedná o open source program. mi prijde matouci. Z toho, ze je neco opensource vubec nevyplyva, ze je zdarma. Bohuzel si to spousta lidi mysli, ale je videt, ze Vy vite ktera bije, tak prosim tyto myty nezivte. Jinak se mi Vase clanky moc libi. Jen tak dal. 
Vložil: Petr (19.06.2007 23:26:44)
GIMP jako Photoshop 
Rád bych dodal, že ke GIMPu existuje alternativa, která se snaží odstranit jeho nedostatky a přiblížit jej více uživatelům Photoshopu. Více viz info na http://www.maxiorel.cz/gimpshop-na-puli-cesty-od-gimpu-k-photoshopu 
Vložil: Honza (20.06.2007 20:46:31)
Co oproti Photoshopu GIMPu chybí 
GIMP ale narozdíl od PS nemá Adjustment Layers a Layer Effects, což zabolí, pokud jste zvyklí na Photoshop a v GIMPu se chcete pokusit o nějakou poněkud více tvůrčí činnost než jen úprava fotek. (Nicméně podpora těchto vlastností se dle webu připravuje, ale je nutné trochu překopat vnitřnosti GIMPu.) 
Vložil: Messa (21.06.2007 01:46:37)
Gimp 
No...tvrdit, že Gimp je profesionální bitmapový editor je trochu úsměvné...Ano jeho velkou výhodou je, že je zdarma (i když málokdo z nás je tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci), ale přesto že obsahuje mnoho funkcí podobným Photoshopu, tak jeho ovládání je o poznání těžkopádnější a méně přehledné než ve Photoshopu. Navíc chybí některé podstatné funkce, jako je colormanagement, podpora přímých barev, CMYK prostor, tvorba ořezových cest, což jej právě vylučuje z použití pro profesionální grafiku...Ale na domácí úpravu fotek, nebo nenáročné montáže je asi dostačující. 
Vložil: Tomáš Kubíček (12.10.2007 10:53:17)
nevím .... :( PORAĎTE!!!  
Prosím, prosím poraďte, jak do gimpu 2.0 přidat obrázek, který bych si mohla upravovat. Napište mi to na e-mail. Já opravud nevim. Budu Vám zavázána.  
Vložil: Lucka (14.10.2007 11:56:54)
POROVNANI FOTEK  
dobry den chci se zeptat jak muzu v Gimpu porovnavat fotky,stahla jsem si gimp ale nechapu to diky 
Vložil: Eva (24.10.2007 08:31:35)
porovnání fotek v Gimpu 
Ahoj, nechapu co myslíš tím porovnávat fotky v Gimpu... Můžeš to nějak rozepsat? 
Vložil: Roman (24.10.2007 11:36:53)
vkládání textu do obrázku 
Rád bych si přidal tex do obrázku,ale bohužel jsem začátečník a nevím jakým způsobem postupovat,aby se mi to povedlo.Děkuji moc 
Vložil: Josef (12.11.2007 18:30:48)
school...:) 
no je to pekne trapny mi to musime vyhledavat do schöol!!boze nuda jak no hruza tak pap a hezky upravujte fotecky!!:) 
Vložil: (22.11.2007 12:44:36)
kokotina 
tendlencten program je pěknej shit uplně na piču kerej kokot to wymyslel fuuuuuuuuuj táhněte s tim do piče šag se tam ani brázek nejde dat a ten wáš posranej náwod shit  
Vložil: (30.11.2007 13:14:54)
Žádám o radu 
chtela bych poprosit o radu,jak vytvorit fotomontáž.dekuji
 
Vložil: Iris (06.01.2008 22:58:05)
Gimp 
Na domácí úpravu fotek je tento prográmek vcelku vyhovující záležitost. Né každý si může dovolit zaplatit okolo 25 ooo,-Kč a více za Photoshop. otázkou je co je domácí úprava?? Na druhou stranu, ten kdo již někdy pracoval s Adobe Photoshopem, tak si bude velmi těžko zvykat na poněkud nelogické rozložení funkcí v Gimpu, a bude blahořečit jednoduchost a rozmanitost Adobe Photoshop. 
Vložil: zednar (13.01.2008 17:30:53)
 
zednar: gimp je plně dostatečný na veškeré úpravy fotek, spíš ať mi někdo řekne jaké funkce mu na domácí použití chybí, když se všichni ohání photoshopem.. Gimp totiž vyhoví i na většinu profesionálních úprav, nebo na tvorbu libovolných rastrových obrazů, například textur do her atd. Pokud někomu chybí některé typy filtrů, je možné stejně jako pro Adobe Photoshop stáhnout a nainstalovat pluginy, které přináší spoustu rozšíření, oproti holému Gimpu.. Ovládání Gimpu není zas tak nelogické jak si hodně lidí co používali Photoshp myslí, jde jen o zvyk a potom zjistíte že Gimp má ovládání velmi logické:-) 
Vložil: (13.01.2008 21:51:10)
Gimp vs. Photoshop 
Zdravím,

užívám Gimp i Photoshop a i jiné Adobe programy, tak se snad mohu kompetentně vyjádřit k věcem, co tu padly.

Ovládání - je to hodně o zvyku. Gimp má svoji logickou strukturu, pro mě osobně příjemnější. PS zas svoji - její výhodou je, že je ve všech Adobe programech stejná, takže kdo zvládne PS, orientuje se i v Illustrátoru či AfterEffects.

Profesionalita - od PS očekávám mnoho funkcí, vzhledem k jeho ceně. Naopak Gimp mě překvapuje v tom, kolik toho zvládne a ve své třídě (zdarma dostupné bitmapové editory) je bezkonkurenční špičkou.

Co Gimp zvládne - zvládne toho dost. První ale uživatel musí proniknout do jeho ovládání a do nabídky funkcí. Spousta věcí je zde dost sofistikovaná a umožňuje velké množství nejrůznějších operací... jen člověk musí přijít na to, jak je ovládat, a na způsoby, jak požadovaného efektu dosáhnout. Zde tedy odmítám kritiky lidí, kteří si Gimp stáhli, půl hodiny ho používali a odsoudili.

A k otázkám, co tu padly:
V Gimpu lze otevřít obrázek přes příkaz "Otevřít" v nabídce "Soubor".
Fotomontáž je natolik různorodá, že její vysvětlení nejde podat tak snadno. Lepší by bylo řešit to na konkrétním případě výchozích fotografií a požadovaného výsledku. 
Vložil: weruska.k (19.01.2008 17:15:24)
GIMP 
Vše je názorně polopaticky a obsažně vysvětleno na http://rod.xf.cz/Provas/gimp.htm
 
Vložil: Miroslav (30.01.2008 14:15:11)
ne ne 
To srovnání s photosklepem mi přijde trochu mimo.

Ovladani není zase tak hrozne a chce to zvyk.

To že nema efekty vrstev (layers effekt nebo co to je) je taky blbost stačí se podívat na stranku pluginu a scriptu do gimpu nevím přesně adresu ale když tak mrkněte na gimp.org a vpravo je někde odkaz stranka se jmenuje nějak plugin registry nebo tak nějak stačí vyhledat layer efekt a máte script ktery ma všechny efekty přepišete kod (a ten mate pomoci pspadu a funkce nahradit za par minut a ani nemusite umět programovat což ja taky neumim a povedlo se mi to a teď pracuji na překladu) a mate efekty vrstev v nabidce vrstev. Je fakt že nevidite nahled efektu ale časem si zvyknete (běhěm par dnu) a budete to umět automaticky.

Chybí sice cmyk ale pro webdesign není třeba

K fotomontežím to je na dlouho a ještě nevím co myslíš zkus youtube zadat gimp a snad něco najdeš a nebo google

Gimp 2,4,4 Gap 2,4 forever... 
Vložil: j1rka (12.02.2008 19:40:17)
 
Čekala jsem tada,že bude hračka s ním pracovat,ale nikdo koho jsem doposud požádala o pomoc ,nevěděl jak se to pořádně ovládá.Sklamalo mě to... 
Vložil: (20.02.2008 15:31:55)
Jirkovo Složka 
POtřeboval bych program na upravu fotek a videí. 
Vložil: Oulík Jiří (26.02.2008 15:17:14)
gimp 
Tak mi tedy prosimvás vysvětlete jestli je to stáhnutí gimpu zdarma....člověk aby se v tom vyznal děkuju předem za odpověd 
Vložil: alena (01.03.2008 00:51:36)
gimp je zdarma 
Ano, GIMP si můžete stáhnout zcela zdarma. Veškeré úpravy fotek jsou v něm velice jednoduché 
Vložil: Roman (01.03.2008 12:44:17)
 
Uz celkem dlouho hledam nejaky jakykoli program na upravu fotek vsude to jen vschni obkecavaji ale stahnout se mi to nikdy nepovedlo mozna jsem holka ale na Pc a vse kolem nej travim celkem dost casu ale neni moznye aby to byl muj pech ze mi to nejde!!! 
Vložil: LOL (06.03.2008 19:56:18)
 
S toho si nic nedelej, ja sem kluk a taky sem vubec nepochopil jak to mam stahnout! Chyba bude jinde :-)
 
Vložil: Váša (11.03.2008 22:56:34)
nechápu 
ahojky mužute mi někdo poradit jak to mám stáhnout??? nejdemi to spíše to nechápu . 
Vložil: micala (30.03.2008 21:25:46)
Stáhnonut 
http://gimp-win.sourceforge.net/stable.html 
Vložil: Matas (02.04.2008 09:48:08)
 
Ahoj, můžete mi někdo poradit, fotím jen oblečení na prodej a chtěla bych nějak zjistit zda je možné dát za focené oblečení bílé nebo jiné pozadí. Nevím jak na to. Prosím moc za radu, jsem naprostý amatér. Děkuji. Můj mail gabca.frenstat@post.cz 
Vložil: Gábina (17.04.2008 17:17:24)
Prozba 
Dobrý den mohla bych se zeptat jak si nainstaluju program GIMP? Dala jsem tam stranku tu jak jste uvedli před pár vzkazy ale vůbec nic se mi nestáhlo.Tak Prosím jestli byste mi dali přesnou stránku a návod jak to stáhnout na email kacka96@volny.cz
děkuju  
Vložil: (19.04.2008 14:39:21)
Potřebuju pomoc 
Hele nevíte jestli se si Gimp zdarma stáhnout z netu na pc???? 
Vložil: kmys (03.05.2008 07:11:35)
 
Mohl by mi někddo říct postup jak se to na te strance stahuje??
 
Vložil: Betty (24.05.2008 14:49:53)
Gimp download pro windows 
Betty: Ahoj, otevri odkaz http://downloads.sourceforge.net/gimp-win/gimp-2.4.5-i686-setup.exe a pak to nainstaluj 
Vložil: Roman (24.05.2008 15:08:36)
pomoooc 
prosim pomoste ked dam farebne vyvazenie mi pise ze this tool has no options :( co mam zmenitt 
Vložil: nika (26.05.2008 21:48:52)
 
ahoj Niko: musíš dát první spustit a ne uložit. Bude se ti to načítat a daš pak instalovat. Ikona by se ti měla zobrazit na ploše.  
Vložil: Petra (01.06.2008 11:23:09)
tvorba webových stránek 
Je možné vytvářet pomocí Gimpu webové stránky a galerie, něco jako je to ve Photoshopu? 
Vložil: jurasek (23.07.2008 19:52:14)
Vyměna pozadi 
Ahoj, může mi někdo poradit jak jednoduše vyměnit barvu pozadi, když nafotim něco na barevné podložce a pak chci mít u nafocené věci bílé pozadi. 
Vložil: J.Ornst (30.08.2008 22:03:16)
Jak mám dát zpátky dialog s těma vrstvama?, 
Ahoj........já mám malí problém!! naistalovala jsem si Gimp 2!!a všechno bylo v pohodě ale nemám tam ty vrstvy!! Já newím jak vám to mám vysvětlit!!...máte to Gimp Návody!!-> 2.Hlavní okna Gimpu no a tam máte poznámku tu první!! A tam máte TOTO: Z nabídky Panelu nástrojů vyberte: Soubor → Dialogy → Vytvořit nový dok → Vrstvy, kanály a cesty!!!..........no a to my nejde!! Když dám soubor tak tam žádné Dialogy nemám!!...doufám že ste s toho něco pochopili prosím pomozte newím si rady :o( děkuji 
Vložil: Nila (27.10.2008 11:48:32)
ahoj můžete mi poradit? 
ahojký mužete mi někdo prozradit ják se to stahuje??? 
Vložil: Pájinka (26.12.2008 09:14:52)
jooj 
jooj kto mi pove ako sa to sťahuje ?? :((( ... to take divne nechapem tomu 
Vložil: XweronaX (19.01.2009 20:57:37)
stazeni gimpu 
myslim, ze problem stahovani neni nikde jinde nez v lidech. ;-) Kdyby dotycni alespon napsali, v cem byl problem, kdyz chteli neco stahnout... Na prispevky typu "nejde mi to stahnout, co mam delat?" nelze odpovedet jinak, nez "zkopiruj si tento odkaz do adresniho radku prohlizece a zmackni enter". :-) A pokud i s timto ma nekdo problem... 
Vložil: sn (26.01.2009 14:45:52)
stazeni gimpu 
1) http://downloads.sourceforge.net/gimp-win/ zkopirujte do adresniho radku a zmacknete enter.
2) v radku oznacenem 'GIMP GTKplus (stable release)' kliknete na odkaz ve sloupci 'Release' (je to posledni verze programu)
3) uvidite v nekolika radcich nekolik moznosti stazeni programu. Vybirejte mezi temi s priponou '.exe' -- vetsinou to bude architektura 'i386'

kdo ma pocit, ze potrebuje 64-bitovou verzi, stahujte instalator pro AMD64 (trocha info viz http://cs.wikipedia.org/wiki/AMD64 a google) 
Vložil: sn (26.01.2009 15:15:23)
stahuj 
Gimp se dá stahnout i na www.stahuj a bey problémů
 
Vložil: Fík (27.01.2009 12:58:49)
 
Mě to šlo stáhnout bez problémů a pracuje se mi s tímto prográmkem výborně. Tak nevím v čem má kdo problém. Vše je zde docela dobře popsáno i nápověda funguje a jinak, když nevím, tak chvíli pátrám a nakonec se mi vždy podaří, co chci udělat. Mě se líbí. Jo a nejsem žádný profík. 
Vložil: JÁ - a Géčko (12.03.2009 05:15:29)
bloger 
Koukni na můj blog koná se tm soutěž o nej fotku přespěj i ty: vse ofotkach.blog.cz 
Vložil: (18.03.2009 13:31:14)
POMOC PROSIM 
Prosím vás muže te mi někdo poradit??
potřebuji si stáhnou program na to abych si mohla z fotek dělat videa nejaký ty uryvky a pisnička ,.......jakéj program jsi mam stahnout porad te prosim 
Vložil: Ajiška (02.04.2009 21:02:08)
nwm 
neví někdo jestli existuje nějaky program na to že když si v mobilu vložím do fotky nějaký obrázek a mám ho už jen v pc tak abych ho z té fotky odstranil? napište kdyžtak někdo na icq:489944835
děkuji 
Vložil: EKO (27.05.2009 21:22:29)
Gimp - Návod v grafice 
Na mých stránkách jsem vytvořil Grafickou presentaci se stručnou nápovědou na jednotlivé funkce editoru. Určeno zejména pro nové uživatele.
http://jaroslavuher.cz/gimp264/index.htm
Snad to pomůže 
Vložil: Jarda Uher (13.08.2009 07:16:56)
kód 
ahojky lidi ... prosím napíše mi tu někdo kód na zoner photo studio 12? prosííím .. nutně potřebuju .. :( 
Vložil: Janca04 (11.10.2009 17:13:13)
změna jazykové verze? 
Ahoj, automaticky se mi to naistalovalo v češtině, což mi dost vadí a rád bych to přehodil na angličtinu. Nevíte prosím někdo jak na to?
Díky moc! 
Vložil: Lukáš (04.11.2009 12:21:32)
..cena 
Dobrý den .. tento Gimp .. je fakt zdarma ze vobec ziadne poplatky? :/ .  
Vložil: (27.11.2009 17:19:47)
PLS 
aojky pls ja by som chcela tak isto vediet ako si mozem stiahnut gimp zadarmo ale v anglictine ...lebo moj gimp je v cestine..KUeeeM 
Vložil: Efka (11.12.2009 17:01:16)
 
Chtěla baych vám poděkovat..moc mi tento článek pomohl...;-) 
Vložil: M-atynka (18.01.2010 16:19:12)
GIMPShop 
Nevíte někdo, kde se dá stahnout GIMPShop pro Mandriva linux Kde 4 2010 v češtině? je tady samý Gimp ale GIMPShop jsem nenašel. Děkuji 
Vložil: Vitásek (24.01.2010 15:43:54)
 
ahoj ludia kto miporadi daky subor na vymenenie pozadia na fotke aby som na fotke nestal v zahrade ale s par klikmi na plazi diky moc caf  
Vložil: Pezotik (21.02.2010 20:56:17)
Ako sa stiahne tento program? 
Ako sa stiahne tento program? Ja to totiž neviem prosím aby ste mi napísali ako ... na môj email! Dakujem. 
Vložil: (27.02.2010 16:26:39)
LCD monitor na fotografie - Linux Fedora 11 a Gimp 2.6 

Potřeboval bych k PC LCD monitor na úpravy fotografií z digitální zrcadlovky Nikon D5000 kolem 5.000 Kč. Rozlišení upřednostním 1600x1200 a monitor by měl umožnit RGB - CMY kalibraci, pokud bude mít gamma korekci tak super. Zatím mne zaujaly dva S-PVA monitory:

1)Japonský 21,3" LCD NEC 2170NX http://www.kuku.cz/LCD-monitory-22-NEC-2170NX.html s 10 bitovým zpracováním signálu, kontrast 1000:1, optimalizace pro video Rapid Response

2)Korejský 21,3" Samsung 214T http://www.kuku.cz/LCD-monitory-22-Samsung-214T.html s papírově stejnými parametry a navíc s gamma korekcí a RGB i CMY nastavením.

Parametry mne zaujal Samsung, ale technologii věřím víc Japonské. Máte někdo s těmito LCD zkušenosti při zpracování grafiky? Používám Linux Fedora 11 a Gimp 2.6.


 
Vložil: Voaus (17.04.2010 22:00:56)
Zmena jazyka 
Dobry den,take by mne zajimalo, jestli se da a jak zmenit jazyk v Gimpu. Mne se to zas stahlo v anglictine a to mi nevyhovuje :-( Diky predem za kazdou radu. 
Vložil: Helca (18.08.2010 12:46:32)
Dotaz  
Dobrý den, chtěla bych poradit jak stáhnu ten váš program na upravu fotek, protože mi to nejde ukazuje se mi tady pořád jenom demoverze. Děkuji za odpověd  
Vložil: (04.09.2010 09:11:01)
Přidat písmo 
Prosím o odpověď na dotaz: nedaří se mi vložit do GIMPU 2.6.10 písmo Palace a Edwardian, staženého z FONTOID.COM. Do WORDU 2007 se mi vložení podařilo, do GIMPU nemohu na postup přijít. Prosím o sdělení zda vložení je možné a jesti ano, podrobně kam a jak. Děkuji moc, JK. 
Vložil: Josef Kolářský (13.09.2010 19:33:32)
přidat písmo 2 
Tak dnes se mi podařilo zahrnout do GIMPU 2.6.10 písmo Palace a Edwardian z FONTOID.COM tak, že jsem si je stáhl do souboru v počítači. Jsou to soubory s koncovkou .ttf.
Tyto soubory jsem formou kopírovat a vložit uložil do počítače takto:
C:=> Program Files=> GIMP 2.0=> share=> libwmf=> fonty no a tam je vložil a funguje to.
Záhadou mi je, že tato písma jsou k dispozici i u Gimpu Portable, který mám v počítači také umístěn a měl jsem za to, že je přenosný a tedy samostatný celek.
Snad někomu tato rada bude dobrá. Zdraví JK. 
Vložil: Josef Kolářský (14.09.2010 10:23:26)
Datum fotek 
Zdrávím všechny!
Chtěla bych se zeptat jestli je pomocí toho programu možné zjistit, kdy byla fotka vyfocena. Moc děkuju za odpovědi. 
Vložil: (16.11.2010 17:52:04)
Zmenšení fotky 
Dobrý den,

je to poprvé co se setkávám s podobným programem na úpravu fotek. Mám stažený Gimp. Chtěla bych si vytvořit kalendář, umím vložit více fotek jako vrstvy, ale nejde mi zmenšit fotka na požadovanou velikost. Nebo-li mám otevřený kalendář, kde jsou tři prázdná okénka, do kterých se má přidat má osobní fotka, když si požadovanou fotku otevřu jako další vrstvu, zobrazí se mi přes půlku kalendáře a já ji přes veškerou snahu nedokáži zmenšit do toho malého prázdného okénka. Už bych ji zvládla zrotovat, ale ne a ne ji zmenšit. můžete mi prosím poradit na můj email?

Moc díky Verča 
Vložil: Veronika (06.12.2010 18:52:59)
navod na gimp sk-cz 
gimp použivam 2 roky len zaklane orez,velkost obrazka, text potrebujem navod na dalšie upravu navod
v sk alebo cz kde stiahnuť alebo kto je ochotny poslať na adresu zigokarol@gmail.com
Dákujem  
Vložil: karol žigo (10.12.2010 11:56:45)
zmenseni fotky 
Verča: Je to proto, ze Gimp ma nacteny obe vrstvy v pixelovych rozmerech, pokud ma fotka mnohem detailnejsi rozliseni nez sablona kalendare, je jasny, ze nastane problem, ktery mas.

Zalezi, jak ma byt kalendar veliky neboli, jak moc velke rozliseni musi mit fotka v nem, kazdopadne mas 2 moznosti. Bud zmensis velikost fotky nebo zvetsis velikost sablony.

Je to jednoduchy nactes si pozadovanou vrstvu do novyho okna, kliknes na pravy talcitko mysi, pak zvolis Obrazek-> Velikost obarazku. Otevre se ti okno, kde prepises rozmer obrazku v pixelech, kdyz zmenis treba vysku a pak kliknes do vysky, tak se ti vyska automaticky dopocita. Interpolaci bych pouzil kubickou, vezme v potaz asi vic okolnich pixelu na novy pixel nez nejaka linerani. Pak das skalovat a mas to hotovy ;-)

Snad to bylo dost vystizny a pochopis to... 
Vložil: Mr Shaman (21.12.2010 18:07:43)
RAW 
Foceni mam jako konicek, nejaky zakladni upravy fotek umim, ale nikdy jsem moc nepracoval s fotkama v RAW formatu, pritom na tyhle upravy je RAW asi nejidealnejsi, co do vysledne kvality. Umi gimp s timto formatem pracovat naprosto plnohodnotne? 
Vložil: Mr Shaman (21.12.2010 18:10:29)
RAW 
Tak sjem zprovoznil nacitani RAWu do gimpu, nacetl jsem ruzny obrazky ze 2 ruznych zrcadlovek a z obou zdroju mely nacteny fotky prehnanou cervenou. Z jednoho fotaku mely obrazky priponu ARW z druhyho DNG. Nemate nekdo tuseni, kde je chyba? 
Vložil: Mr Shaman (21.12.2010 22:00:48)
prosím o radu 
prosím o radu, která mám zvolit program na úpravu fotky, potřebuji totiž zvětšit naskenovanou fotku, abych ji mohla použít dál. Přitom , když jsem ji ukládala do profilu na Facebook, tak to šlo bez problémů, a jinam se mě ji nedaří umístit, stále mě to píše, že má malé rozměry.  
Vložil: válková (01.02.2011 17:22:13)
pomoc 
Kto mi pomôže ? ja som si to stiahla :) ale neviem s tým robiť !! :( prosím pomôžte mi :) :( 
Vložil: borka (19.02.2011 20:30:23)
návody pro gimp 
tady vychází seriál jak pracovat s gimpem:
http://www.linuxexpres.cz/praxe/gimptorialy-jednoduche-navody-pro-gimp 
Vložil: gimp (27.02.2011 22:59:29)
 
Ako zmeniť jazyk v programe GIMP 2

Na internete som sa dočítal že zmeniť jazyk v programe Gimp 2 nie je možné. Bol som však nútený rozmýšľať nad tým či to naozaj nie je možné. Ako som sa na internete dočítal, Gimp inštaluje jazyk podľa jazyka operačného systému. Nie vždy to tak však funguje. Hlavne nie na MS Windows. Nakoniec som prišiel že to nie je až také zložité a dá sa to – zmenil som jazyk programu Gimp 2. Ak sa to stalo a Vám a neviete si poradiť, tu je jednoduchý návod na zmenu jazyka. Poznámka: Túto úpravu som skúšal len na verzii Portable ktorú môžete stiahnuť tu „http://www.zive.cz/programy/gimp-portable/pr-6805„.
1. Ak už máte nainštalovaný Gimp aj s prekladmi pokračujte na krok 3. Ak nemáte nainštalované preklady, alebo nemáte nainštalovaný Gimp, riaďte sa bodom 2.
2. Nainštalujte Gimp , vyberte voliteľnú inštaláciu (Custom) a pri výbere inštalačných súborov začiarknite „Aditional languages“ .
3. Dokončite inštaláciu.
4. Otvorte súbor appinfo.ini v umiestnení ...GIMPPortableAppAppInfo . V prípade že sa súbor nedá otvoriť len kliknutím, vyberte možnosť „ Otvoriť v programe (Poznámkový blok, Microsoft Office Word...) „
5. V druhom odseku nájdite riadok s označením „language“ a jeho index „Multilingual“ prepíšte na „sk“. Súbor uložte.
6. Otvorte súbor „GIMPPortableSettings.ini“ v umiestnení ...GIMPPortableAppDefaultDatasettings . Súbor uložte.
7. V druhom riadku dopíšte za „LANG=“ index „sk“.
8. To isté urobte aj v súbore „GIMPPortableSettings“ ale už v umiestení „GIMPPortableDatasettings“. Súbor uložte.
9. Spustite program Gimp.
Ďakujem za pozornosť 
 
Vložil: Pavol Dérer (24.04.2011 22:14:50)
Pomoc 
Ahoj, potřeboval bych poradit jak z fotky vyříznout autojeřáb tak aby se zachoval jeho přesný tvar a zároven byl zbytek fotografie průhledný. Potřebuju ten autojeřáb na svůj web. díky  
Vložil: Milan (02.05.2011 12:41:15)
rámeček 
dobrý den.
S většinou věcí si už vím rady ale nedaří se mi zjistit, jestli se dá fotografie v gimpu orámovat. Třeba černou linkou a pod.
 
Vložil: vali (15.05.2011 19:32:09)
Hudba k fotografiím 
Ahoj chci se zeptat jestli jde k fotografiím nějak přidam v programu gimp i hudba nebo popřípadě jak to mám udělat dík moc předem za odpověď nebo radu. 
Vložil: Hanka (02.07.2011 14:12:53)
gimp a tutorial 
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda někde existuje nějaký tutorial pro gimp?  
Vložil: marie (18.09.2011 18:35:15)
Gif 
Ahoj potřebuju poradit.Vždycky jak dělám v Gimpu Gif hlavní obrázek se mi rozmaže.Co dělám špatně. 
Vložil: Hana (11.04.2012 08:53:28)
gimp2 
Dobrý deň
chcela by som sa spýtať ako vystrihnem obrazok v porgrame gimp2 kedže som si ho s nožnicami označila ale vystrihlo mi obrazok ktorý chcem mať potrebujem sa zbaviť pozadia dakujem veľmi pekne. 
Vložil: Janka Gažová (24.05.2012 09:34:02)
Otázka 
Ahoj, mám otázku, zda se dá Gimp použt i ke komerčním účelům (tvorba loga pro společnosti, apod.). Předem díky za odpoveď. 
Vložil: Filip (06.07.2012 21:13:37)
pomoc 
Dobrý, prosím vás mám Gimp stiahnutý lenže je po anglicky a ničomu nerozumiem.... a aj ten vzhľad mám iný a chcela by som niak upravovať fotky rôznymi efektami bohužiaľ neviem že ako .. bola by som vďačná za pomoc ....dopredu ďakujem  
Vložil: (15.07.2012 15:09:55)
fotokoláž 

,,ahoj,,umíte někdo ořezanou fotku vložit do jiné fotky? Nejde mi to. Mám tam pořád rámeček a nejde ho dát pryč. Napiště mi na mejl raději.. 
Vložil: simona (08.05.2013 20:47:19)
Gimp vynikající ale 
Gimp budu používat dokud budu bez peněz, vadí mi na něm stejně jako u Photoshopu to ovládání které není tedy aspon z měho úhlu chápání dostatečně intuitivní.
Jsem pro Zoner Photo Studio .
 
Vložil: Veo (13.10.2013 23:16:37)
vložení obrázku do obrázku 
Dobrý den,

prosím Vás dříve mi šlo, že jsem načetla obrázek přes "otevřít" a pak jsem přeš nabídku "vrstvy" klikla na "něco" typu "import do vrstvy" a vložila tak logo firmy a podle libosti si mohla upravovat jeho pozici a velikost a nyní tam tu možnost nemám nevím někdo náhodou, čím by to mohlo být??

Díky moc
Kačka 
Vložil: Kačka (21.08.2014 13:45:27)
gimp na ios 
je mozne stahnout a pouzivat gimp na ipadu? dekuji 
Vložil: vladimir (03.03.2016 06:21:26)
Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768