Jak jsem přešel na Linux

Po linuxu jsem začal pokukovat asi před 4 roky, kdy jsem postupně vyzkoušel distribuce Mandrake a SuSE Linux. Na nové aplikace jsem ale nebyl zvyklý, systém jsem pouze objevoval a zkoušel nové věci. O úplném přechodu nemohla být ani řeč, protože jsem neznal způsob jak spustit moje oblíbené programy nebo alespoň jejich alternativy a v systému jsem se moc neorientoval.

Po nějaké době mi to ale nedalo a řekl jsem si že dám Linuxu druhou šanci. Do ruky se mi dostalo nové CD Ubuntu a rozhodl jsem se, že jej musím zkusit. Systém jsem spustil z Live CD a začal jsem se seznamovat s novými programy. Zjistil jsem že CD obsahuje většinu aplikací, které potřebuji, proto jsem se rozhodl tento Linux nainstalovat na můj disk. Kompletní nainstalace trvala pouhých 20minut.

Už je to téměř rok a na Ubuntu jsem nenašel téměř žádné chyby, používám jej každý den a na Windows už si vůbec nevzpomenu, jsem plně spokojen. Mám rychlý stabilní systém, nemusím týdně stahovat aktualizace jako ve windows, spyware a podobnou havět jsem od přechodu nevidel... Přitom všechny aplikace na které jsem byl zvyklý mam (Firefox, Thunderbird), popřípadě používám některé alternativy (Gimp místo Photoshopu, Gaim místo ICQ, Tux Commander místo Total commanderu, Inkscape používám na vektorové kreslení, Listen! na přehrávání hudby, VLC na videa...).

Pokud chcete mít zadarmo skvělý systém, včetně všech možných programů, mohu Vám Linux jedině doporučit.

Vyšlo 05.02.2007, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

Souhlas 
Gratuluju, na Linux jsem taky přešel přibližně před rokem a mám z něj stejný pocity jako ty... 
Vložil: Míra (05.02.2007 21:27:35)
další info 
O linux se zajímám docela dlouho ale vždycky mi tam chybí nějaké programy, mohl bys prosímtě napsat další programy které v linuxu používáš? 
Vložil: Petr (17.02.2007 10:29:21)
Computer-Illiterate-Dummy.cz 
lol, prejmenuj se na Computer-Illiterate-Dummy.cz a prejdi casem na "kchombajn linux" aneb. Debian :-D :-D :-D

...
flagsLoser = Windows | Adobe | Ubuntu | Debian | Suse | Mandriva | PCLinuxOS | ArchLinux;
... 
Vložil: červ (20.08.2008 10:40:02)
Taky 
Ahoj, asi před rokem jsem si nainstaloval Ubuntu, miloval jsem ho, ale potřeboval jsem okna (profesionální střižna videa, photoshop, internetové rádio) tak jsem vždy přepínal. Pak jsem si ale pořídil nový PC a nainstaloval jsem si pouze XPéčka. Řekl jsem si, že si Linux nainstaluju, až budu mít dva PC, jeden pracovní a druhý klidový. Pořídil jsem si notebook a můj původní PC jsem dal sestře. Ale nedávno, je to asi 14 dní, dostala má matka nový počítač a moje sestra si vzala ten její, už nic nebránilo tomu, abych si vzal svůj původní počítač zpátky. Leží tu na stole vedle mého notebooku a na něm můj milovanej UBuntu Linux. Jsem moc spokojený, mám to co potřebuji. Linux je otevřenej a to mě na něm baví! 
Vložil: Gustav B. (23.01.2009 21:19:12)
tomik 
ahoj . koupil sem si notebook a byl na něm lucyd linux....řikal sem si co je to za píčovinu, a tak sem hledal jiný free softwear ... narazil sem na uplne posledni verzi ubuntu a tu používám ... ale mam problem ... pc ma parametry herního pc, ale na linuxu přez wine rozchodim jen 40% programu a her..... mno pokud mas nejaky konverzni program na hry z windows pls napis na email lineagemanijak@gmail.com
diky ti moc .....Tomáš


ps... diky za cheaty 
Vložil: tomik (23.11.2010 17:01:28)
Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768