Jak se dostat do BIOSů

V novém článku se dozvíte pár věcí o tom, jak se někomu dostat do počítače, i když ho má pod heslem. K vyzkoušení jsou zde uvedeny tři různé způsoby.

Universální hesla

Důležitou věcí je znát universální hesla. Většina lidí si chrání bios heslem a naivně doufají, že se do jejich počítače nikdo nedostane. Pokud si zapamatujeme třeba AMI?SW a AWARD?SW (velmi podobné, ne? Nebo taky AMI!SW a AWARD!SW), máme skoro vyhráno. Stačí jen vyzkoušet jedno z těchto dvou hesel podle biosu, do kterého se chceme dostat. Zde je pravděpodobně kompletní seznam:

Universální hesla pro AWARD BIOS jsou alfarome, sky-fox, hlt, ser, AWARD_SW, AWARD?SW, j262, j256, BIOSTAR, LKWPETER, Syxz, Wodj, ALLy, 589589.

Pro AMI BIOS platí tato universální hesla: AMI, AMI_SW, AMI!SW, AMI?SW.

Jumper Reset

Asi tou nejspolehlivější metodou je otevřít počítač a někde vedle paměti s BIOSem pravděpodobně najdete propojovací jumper s označením RESET (Mělo by to být popsáno v materiálech k základní desce). Ten stačí asi tak na 2-3 sekundy spojita máme BIOS v defaultním nastavení a BEZ HESLA..

Softwarový reset

V jazyce Pascal můžete napsat a přeložit tento program, který dokáže resetovat nastavení BIOSu a tím také odstranit heslo. Funguje v AMI i AWARD BIOSech:

begin
  PORT [$70]:=$10;
  PORT [$71]:=$FF;
end.

Podobný prográmek můžete napsat i v jiných jazycích, třeba v Céčku. Program nelze použít ve WinNT, Win2k a WinXP (zkrátka jede pouze ve Win9x), protože vás tyto windowsy na porty nepustí. Velký problém bude, máte-li zákl. desku s BIOSem jiného výrobce, např. Phoenix (Velmi málo pravděpodobné, protože se vyskytují v serverecha apod.), na který neplatí ani jeden z těchto způsobů.

Vyšlo 28.10.2001, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

eoprava 
Odblokovanie biosu v notebooku osobne aj poštou www.pcx.sk tag: Odblokovanie BIOS-ov,zaheslovaný bios,heslo v BIOSu,Odblokovanie Biosu, 
Vložil: Peter (11.10.2015 22:00:05)
Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768