Mobilní telefony Samsung raději nekupovat

Je to 3 měsíce od doby, kdy si přítelkyně koupila mobilní telefon Samsung J700. Koupila jej v prodejně Vodafone. Tento telefon však nezobrazuje fotky pořízené z jiných mobilů, nezobrazuje fotky poslané přes MMS zprávu, a navíc je to podle autorizovaného servisu zcela normální. Tento telefon byl během 2 měsíců 2x reklamován, ale neúspěšně. Ale jak to bylo postupně. Následující článek popíše, jaké opravdu jsou mobilní telefony Samsung...

Telefon byl koupen přes Vodafone. Jelikož jej neměli na skladě, poslali jej následující den poštou, s tím, že je možné jej během 30 dní vrátit bez udání důvodu. To je celkem logické, když v obchodě má vystaveny pouze makety, které si nemůžete ošahat. Například příjemné menu je velmi důležité.

Mobilní telefony Samsung mají menu, za které by se snad musel výrobce stydět už v roce 2000, tj. naprosto předpotopní. Na toto se možná dá zvyknout. Po zjištění, že mobilní telefony Samsung zobrazí pouze fotky, které byly pořízeny pouze stejným typem, nám došla trpělivost. Přes bluetooth jsme zkoušeli nahrát fotografie z 6ti různých mobilních telefonů. Byly mezi nimi Nokia 6131, Sony Ericsson W810i, Motorola Razr Z8, Nokia N95, Samsung J700 a Samsung I900 omnia.

Mobilní telefony Samsung nezobrazují fotky

Z těchto všech fotek zobrazil mobilní telefon samsung pouze jednu jedinou, a to tu která byla pořízena z jiného Samsungu J700. Nezobrazil dokonce ani fotografie pořízené ze Samsungu I900, tedy stejné značky. Samsung si pravděpodobně vykládá normy pro formát JPEG po svém. Proto jsme se rozhodli telefon okamžitě vrátit.

V prodejně Vodafone nám však odmítli telefon vrátit s tím, že jsou vidět známky používání. Jediné používání bylo právě v souvislosti s posíláním fotek z jiných telefonů, telefon byl jinak naprosto netknutý.

V prodejně Vodafone nám nabídli, že telefon pošlou do servisu a tuto chybu opraví. S tím jsme nakonec souhlasili, telefon jsme jim nechali a čekali na opravu. Téměř po měsíci nám telefon vrátili s tím, že je opravený. V telefonu nám nechali několik testovacích černobílých WBMP obrázků. My jsme ale reklamovali nezobrazování fotografií, tedy JPG souborů. Po odeslání několika dalších fotografií jsme brzy zjistili, že je telefon Samsung stejně nezobrazuje.

Znovu jsme odnesli tento mobilní telefon Samsung do prodejny Vodafone reklamovat. A následovalo další kolečko, telefon si nechali, po měsíci zpráva že je telefon opravený. Přišli jsme si pro něj, a v papírech z reklamace byla zpráva, že se závada neprojevila. Taková nehoráznost, všechny fotografie které telefon nezobrazil jsme jim v telefonu nechali!!!

V servisu Samsung nás čekal šok

Když jsme znovu vysvětlili problém v prodejně Vodafone, raději nás odkázali přímo na autorizovaný servis. A tam nás čekal šok. Výsledkem je, že je telefon naprosto v pořádku a bezvadném stavu. Podle nich jsou veškeré soubory pouze data, které telefon podle nich nemusí zobrazovat. Tak až budete někdy uvažovat o mobilním telefonu Samsung, raději si na tuto větu vzpomeňte.

Tento zápisek v blogu vznikl jako reakce na výrok autorizovaného servisu Samsung. Ono veškeré vymoženosti, jako je Bluetooth, jsou celkem zbytečné, když si přes ně stejně nemůžete poslat nějaké obrázky či hudbu. Navíc jsme zjistili, že tento telefon nezobrazí ani fotky přijaté v MMS zprávě, takže půjde znovu do servisu, doufám že tuhle závada už by mohli brát jako opravdovou závadu a něco s tím dělat...

Vyšlo 04.01.2009, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

vidím to jinak 
Mám takovýto mobil taky úplně stejnou značku samsingh sgh j700 mobil pracuje bez jakýchkoli potíží a ,když mi můj bratr poslal fota ze svého mobilu sony ericsona přes bloothot tak se mi normálně zobrazovali takže nwm proč vám ten váš nefunguje,ale zřejmně to bude jednou vadou jednoho telefonu může se to stát úplně na každém mobilním telefonu nebo úplně jiné věci 
Vložil: já (15.01.2009 18:08:32)
Samsung 
Ahoj lidičky,
v současné době vlastním Samsung U600 a je to už můj pátý samsung a vše je bez potíží. Na Samsung telefony nedám dopustit, jestli s nimi má někdo problémy, je to podle smůla, že zrovna dotyčný dostal vadný výrobek, protože to určitě není pravidlo. 
Vložil: Klára (19.01.2009 14:13:16)
samsung 
Čau lidi asi týden vlastním SAMSUNG U600 abohužel mám ten samý problém se zobrazováním fotografií.Foto pořízené telefonem zobrazí bez problému ale poslané jiným způsobem zobrazí jen některé . 
Vložil: karel (15.02.2009 18:51:30)
Mobilní telefon Samsung 
Ahoj, já jsem si také koupila přesně tento typ a také mi nezobrazuje fotky ve zprávách MMS. Je to pěkný krám!!! 
Vložil: Dana (16.02.2009 19:27:48)
u600 
Čau ještě jsem se chtěl zeptat jestli jsou normální vůle do stran při otevřeném telefonu,nebo jestli za 4000 nehledám zbytečně mouchy.Dík 
Vložil: karel (16.02.2009 20:33:56)
sony ericsson 
já mam SE K750i na ktery nedam dopustit....mam za to že sony ericssony jsou pro deti-pubertaky nejlepší..
Ale k té vadě : Než jsem si pořídil K750i tak jsem měl dva k700i
u jednoho při zapnutí ticheho režimu zvuk focení utich ale u druhého ne ....mam za to že je to ojedinela zavada  
Vložil: nic (03.03.2009 15:58:26)
chyba nebo nebo si nikdo nevsimnul? 
Nevim lidicky ja vy, ale me se zda ze telefon muze zobrazit pouze fotografie stejne maximalni velikosti/rozliseni nez je schopen sam zobrazit. Nebude to tim? Nevim kolik to ma mpx ten samsung, ja bych ten sunt nekoupil, ale obcas to problem na nekterych telefonech dela. Hold, podpora je delana pouze do velikosti schopnosti vytvoreni vlastni fotografie. Mate 2 MPx kameru a chcete otevrit foto delane na 3 MPx rozliseni = smula zobrazeni. 
Vložil: :-) (15.04.2009 21:35:08)
nezobrazení fotky v MMS 
smajlíkovi: Mě hlavně štve že ten krám Samsung nezobrazí ani fotku v MMS. Osobně radím, ať si takový přístroj raději nikdo nekupuje, a zvolí třeba Nokii nebo Sony Ericsson.  
Vložil: Autor článku (16.04.2009 17:51:17)
NEKUPOVAT!!! 
Já vlastním druhý Samsung a u obou sám od sebe praskl displej!!! První byl E-250 kde jej přítelkyně po používání položila na stolík, po chvilce chtěla poslat sms... a nestačila se divit co má za ořech na displeji. To já už měl U600 a dnes se mě stalo to samé!!! Podíval jsem se kolik je hodin, odložil a do patnácti minut měl nefunkční displej! Černá čára napříč! Nikdy nespadl a všichni co mě znají ví, že jsem na všechno hrozně opatrný. Čím to je? Jsou to šroty! 
Vložil: Petr (26.04.2009 00:44:51)
Prasknutý displej 
Petr: Bol si ten prasknutý displej reklamovať? Ak áno, ako si dopadol? Lebo ja mám Samsung SGH J700, ešte je v záruke, a tiež mi praskol displej. 
Vložil: Martin (19.05.2009 20:30:58)
hmm 
miluju tyhle lidi kteri vyzkousi jeden mobilni telefon a zatracuji pak kvuli tomu vsechny.... debilita.... 
Vložil: hmm (06.09.2009 18:23:30)
 
Jsem ráda, že nejsem jediná nespokojená. Koupila jsem si na základě dobrých recenzí na internetu mobilní telefon Samsung U800 Soul B a hned první den se proejvilo, že když mi někdo volá, tak mě téměř neslyší, jen potichu a zvuk sem tam i vypadne. Na prodejně to vyzkoušeli a řekli mi, že je to zcela normální. Já ale od telefonu za 4000,- očekávám, že splní aspoň svou základní funkci a bude přenášet čistý hlasitý zvuk...zbytečně jsem vyhodila peníze, protože je telefon prakticky nepoužitelný. 
Vložil: Rem (12.09.2009 12:44:13)
 
taky sem si koupil samsung SGH-J700 a nechce mi to taky zobrazit JPEG a asi dojdu do obchodu kde sem to koupil jestli se s tím nedá něco dělat 
Vložil: (21.10.2009 18:35:15)
U600 
Zajímavý článek. Já bych po několikáté neúspěšné reklamaci a stejných problémech zkusil přehrát firmware, třeba to byl jen software špatný, ale to teď nemůžem říct, když už je to pryč. Jinak, taky jsem si koupil před dvěma lety Samsung U600 (tedy rodiče), ikdyž jsem chtěl Nokii 6500 Slide. Ale tak byl jsem omezen penězi a pořizovali jsme si to v rodině nové mobily a s nějakým tarifem taky u Vodafonu. Telefon se mě zdál jak nedodělaný kousek. Nešlo nastavit přijímání souborů přes BT aby se ukládalo na paměťovku, takže jsem musel vyjít s pamětí v telefonu, což nešlo, když mi chtěl někdo poslat soubor větší než moje paměť tak to nešlo, ikdyž na kartě bylo volno. Potom při focení jsem musel dlouho čekat než se nějak zaostří a pak uslyším spoušť a snímek je hotový, ale vše strašně dlouho, vždycky při focení jsem musel všem říkat ať počkají, že to ještě nemám. Potom v přehrávači muzika se přepínala s moc velkýma mezerama, s tím jsem se nikde ještě nesetkal, nebylo to tím, že muzika byla na kartě, ale dělalo to s muzikou i v paměti telefonu. Po příjezdu do servisu Samsungu v Brně řekl, že se na to můžou podívat, ale že mi propadne záruka (proč jako ??) nepochopen jsem si vzal telefon a odešel jsem. Poté jsem šel do Vodafonu a tam mi ten telefon vzali, dali náhradní a že se ozvou. Za týden mi došla zpráva, že je telefon na prodejně, že se mám pro něj stavit. Dojedu tam beru telefon a reklamační list a na něm že je v pořádku a i týpek co tam byl, tak že je to ok. Tak jsem znechucen znova vzal telefon a odkráčel domů. Po 3 protrpěných měsících užívání jsem ho prodal...uf úleva...říkal jsem si. Najednou mi kamarád říkal, že nedokáže dopustit na Samsung, to mě položilo, asi mu nevadilo co tyto mobily provází, idkyž měl jinou značku, říkal že nemá problém, při bližším prozkoumání tam měl pomalé to, co já. Pak už jsem k samsungům ani nepřičichl... 
Vložil: L.G. (01.11.2009 13:33:07)
Samsung SGH U600 
Potvrzuji u tohoto modelu, který mám dva roky, že opravdu nezobrazuje některé mms foto (většinu), nelze ukládat hudbu na kartu, ale jen do telefonu, atd... No a nyní brouzdám, protože mi přestala fungovat všechna tlačítka na výsuvné části. Takže telefon je po dvou letech na vyhození. Hromada funkcí, ale nedotažené a nekvalitní. 
Vložil: Mira (01.12.2009 20:45:00)
U800 soul 
Tento telefon vlastním už rok. Konstrukčně je v pořádku, ale to co je uvnitř, je naprostá katastrofa!!! Menu je příšerné,vše je velice zdlouhavé, před každým psaním sms se musí vypínat funkce T9, nemožnost nahrání žádné aplikace jinak než přes wap, po přijmutí hovoru je prodleva,takže prnví slova hovoru vůbec neslyšíte,atd..... Samsung již nikdy!!!!  
Vložil: Zdeněk (03.12.2009 08:06:52)
samsung X480 
samsung X480 za necele 4000Kc,koupeny pred 5 lety,byl velice pomaly-to vadilo hlavne pri psani sms, zobrazil jen nektere MMS,na displeji se objevily cerne skvrnky, ztracel spojeni se siti az po dvou letech ztratil spojeni uplne a neslo ani nouzove volani.V opravne rekli, ze oprava se nevyplati a lepe je koupit si novy mobil. Kdyz je tu dost stiznosti na vadne mobily Samsung,mel by ten, kdo za vadne vyrobky zodpovida, vratit penize.Ale kdo to je?? 
Vložil: vlasta (19.12.2009 11:20:53)
nikdy levně  
Nechápu lidi kteři si koupí levný mobil, a pak se diví, že se jim kazí. Osobně mám zkušenosti se samsungem - kompaktem - a i když jsem ho několikrát reklamoval stejně se znovu pokazil. Ale co se týče dražších modelů, nemyslím si, že by tam nemělo být něco v nepořádku. Myslím že se vyplatí koupit smartphone za 10000, než se stresovat s levnými modely, pořád je měnit. A taky doporučuji si přečíst testy.

prasklý display... to se vám stane i s HTC - kámošovi spadlo jen z 0.5m 
Vložil: bujnmi (25.03.2010 21:13:51)
Samsung i8910 HD 
To si musíš koupit pořádnej Samsung a nee sra-ku 
Vložil: Simon (14.05.2010 16:14:51)
flame war 
juj, lidicky nechcete vyvolat flame war??? dohadovat se jestli je lepsi nokia, samsung nebo SE tomu napovida... ale kdyz uz tak taky pridam malou reklamu: uz nejaky ten patek vlastnim Nokii E71 a jsem s ni naprosto spokojeny...99% thumbs up... a ted vsichni do me...xDDDD 
Vložil: defautID (20.08.2010 15:46:01)
Samsung S 5560 
Tak tady je můj příspěvek do mlýnice:
Leta letoucí jsem měl Nokie... (Důvody většina z Vás chápe Kompaktibilita, přehledné - stejné menu,množství příslušensví, relativní spolehlivost...) Měl jsem postupně asi 10 telefonů, z toho posl. 3 s "operákem" kvůli netu...
Loni jsem se nechal u kamaráda, co prodává mobily, přemluvit na AKCI :oD Samsungu!... přinesl jsem nějaký starý telefon a koupil si za cca 4000 Samsung S 5560.
Měsíc trvalo než jsem si zvykl na otřesné menu. Na dotykové "kverti" klávesnici si dlouho zvykal na minitlačítečka, které mou nešikovností (?) psaly písmenka občas po dvou, občast po třech od každého... Občas zůstal svítit displej několik minut,... to jsem za závadu (trouba) nepovažoval! Nabíjení nové baterie trvalo cca 2 hodiny. Po asi dvou měsících se uprostřed displeje udělal matný flíček. Vypadalo to tak, jakoby byl displej přelakován bezbarvým lakem a v jednom místě se lak odloupnul. Šel jsem do prodejny a ukázal kamarádovi co mi ho prodal. Dáme reklamovat, klid. Řekl mi. Vezmi si to, jestli se ten flek bude zvětšovat a uvidíme. (Podotýkám, že přes flek je vidět, jen je to matné a hrana fleku, tedy jeho obrys je hmatatelný. Prostě na displeji je vrstva něčeho, co se z čáasti odlouplo. Telefon nosím v samostatné kapse a displej nemá jediný škrábanec či rýhu!)
Po měsíci byl flek cca 4cm v průměru, tak jsem se rozhodl pro reklamaci. Při tom jsem si vyzkoušel druhý telefon a s hrůzou zjistil, že tento, dvě až tři písmenka nepíše!
Do Reklamace jsem tedy uvedl vše: flek na displeji, duplicitu písmen, displej který nezhasne, a navíc po těch cca půl roku používání travalo nabíjení více než 5 hodin.
A můžete hádat jak to dopadlo!!! Firma Britex ( údajně jediný servis těchto telefonů na Českém trhu!!!), vrátila reklamaci s vyjádřením, že telefon je mechanicky poškozen a navíc mi zrušili záruku!!! Neopravili tedy vůbec nic, displej jsem si přelakoval asi sám,... svícení se neprojevilo a písmena to píše vícery, kvůli mnou poškozenému displeji!

Takže kolegové postižení! Máte radu co s tím? Nehodlám se s tím smířit! V nějakém foru jsem četl, že to mám nechat posoudit autorizovaným servisem za cca 400 Kč,... nevím kam to poslat, když jsou oni sami tím jediným AUTORIZOVANÝM SERVISEM... Máte radu někdo?
Já si prozřetelně nechal starou ( 2 roky 6220i ) takže se hodlám bránit a na čas a peníze nehledím!

Děkuji za případné rady a zkušenosti. (bompi@seznam.cz;608163908)
Libor 
Vložil: Libor (03.01.2011 17:08:41)
J700/5230 
mno měl sem telefon Samsun J700 a s fotkama problém nebyl. MMS jsem příjmal posílal a pohoda. Stejně tak fotky z PC sem do telefonu přenášel a taktéž vpořádku.

Pak jsem si koupil Samsuj 5230star , J700 sem dal sestře ta ho má pořád a taky bez problémů. U 5230 taky žádný problém, jsem se Samsungama spokojený a to velice. Další telefon bude zase Samsung.

Ono s tou kverty klávesnici s malejma tlačítkama bych řekl že došlo možná k promáčknutí a je tam špatný kontakt. Já si otočím 5230 abych měl qwerty a ty malé tlačítka naťukávám tužtičkou kterou sem si k telefonu koupil. 
Vložil: Ondra (06.02.2011 13:47:27)
:) úsměvné 
Článek je vzhledem k tomu, že se týká pouze jednoho kusu telefonu dosti neobjektivní. Autorizovaný servis Samsung je ten, kam se posílají telefony nejen značky Samsung, ale také LG a další. Odsoudit celou značku (v dnešní době plodící jedny z nejkvalitnějších telefonů) na základě toho, že jste si koupil jednu šlupku je opravdu úsměvné.  
Vložil: K (03.07.2011 09:30:57)
Mobilní telefony Samsung raději nekupovat 
Tento príspevok ma osobne veľmi prekvapil,pretože s dotyčným telefónom mám veľmi dobré skúsenosti.Používam ho už štyri roky a som sním úplne spokojný.Ale podľa toho ako som článok pochopil,stačilo v autorizovanom servise alebo v ktoromkoľvek preinštalovať softvér.Používam Bluetooth bez problémov.Obrázky otvra a rozbaľuje aj s iných druhov telefónov a v akejkoľvek veľkosti.To je jednoznačne chyba softu teda prístup servisu bol jednoznačne neprofesionálny. 
Vložil: mirko70 (19.10.2011 17:19:57)
 
Ten můj fungoval naprosto v pohodě a navíc dvakrát přežil utopení. Asi jsem měla štěstí na kvalitní kousek, podle toho, co tu čtu.. :)) 
Vložil: Gobb (08.01.2013 21:25:19)
Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768