Nemovitosti na prodej

Tento zápisek je určen pro ty, kdo prodávají nebo chtějí prodat nemovitost, dům či byt i pro ty, kteří se o realitní problematiku zajímají. Realitní trh je problematický, nepřehledný a více či méně nebezpečný. Je to místo plné různých nástrah a triků realitních kanceláří. Účinná vymahatelnost práva je přitom nízká. Pečlivá příprava a realizace prodeje je proto nutností. Nemovitosti na prodej můžete nalést buď na stránkách realitních kanceláří, které si ale řeknou o vysokou provizi v řádu až do 5% z ceny nemovistoi. Další možnost narazit na nemovitosti na prodej je pokusit se ji nalést bez realitky.

Prodej vlastní nemovitosti nebo bytu je pro většinu majitelů závažným momentem v životě. Jak prodat nemovitost? Budu se snažit, abyste se po zvážení všech kladů a záporů jednotlivých možností vydali správným směrem. Tato volba může být pro každého různá a momentální hypotéční krizi můžete využít jako příležitost ve svůj prospěch. Různé informace o prodeji nemovitostí můžete nalést zde: nemovitosti na prodej.

Nemovitosti na prodej

Prodej nemovitostí bez realitky

S trochou úsilí to zvládne určitě každý. Realitní kanceláře sice říkají, že jsou nenahraditelné, ale to není pravda. Existují totiž webové stránky, které Vám umožní zvládnout samostatný prodej nemovitosti. Např. http://www.vlastnici.cz nebo http://www.bezrealitky.cz. Dále je možné do svého vyhledávače zadat "prodej nemovitosti bez realitní kanceláře" nebo "prodej nemovitosti" a uvidíte, že Vám vyjedou odkazy, které můžete lehce použít. Pokud se jimi proklikáte, můžete si vybrat ty, které jsou zadarmo a tam inzerovat. Další možnost je vložit inzerát přímo na realitní servery typu http://www.sreality.cz

Nemovitosti na prodej

Prodej nemovitosti s realitkou

V případě prodeje nemovitosti přes realitní kancelář doporučuji kontaktovat některou velkou realitní kancelář, např. Remax atd., u takových máte alespoň malou jistotu že s prodejem nebudou žádné komplikace.

Závěrem

Většinou se cena bytu od majitele a realitní kanceláře výrazně liší. Realitní kanceláře si k ceně bytu také počítají provizi, o kterou se zobrazená cena bytu znavyšuje. Výše provize pohybuje mezi 3 až 5% z ceny nemovitosti. Při koupi nemovitosti např. za 2 500 000 kč, zaplatíte realitní kanceláři navíc 100 000 kč za zprostředkování.

Většina majitelů o prodeji své nemovitosti dlouho přemýšlí a to zejména o prodejní ceně. Mnoho z nich si nechá udělat odhad kupní ceny u znalce nebo se snaží zjistit za kolik se prodává podobná nemovitost jako jejich. Majitelé si dobře uvědomují, že pokud cena bude neúměrně vysoká, jejich nemovitost není prodejná. Další výhodou je, že pokud máte kontakt přímo na majitele nemovitosti, můžete s ním o ceně zkusit jednat, pokud je opravdu neúměrně vysoká.

Vyšlo 16.01.2009, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

Výkup nemovitostí 
Výkup nemovitostí za hotové. Jak rychle a výhodně prodat nemovitost za hotové? Na vykupem.cz vám nabídneme nejlepší možné řešení na výkup nemovitostí, peníze ihned rychle za byt, dům, rd, pozemek, chatu, chalupu do 48 hodin. Zdarma postup krok za krokem a výkup nemovitostí na http://www.vykupem.cz . Výkup nemovitostí zkušeným realitním makléřem. 
Vložil: Patrik Schneider (10.12.2010 20:16:51)
Výkup nemovitostí a exekuce a dražby v čr 
Veškerý právní servis u nás je zdarma! Máme Rychlý přistup jednaní. Naše vyhody! Odkoupime vaši nemovitost až do 80% tržní hodnoty. Výkupy provádíme po celé ČR. www.exekuce-drazby.com 
Vložil: Kolatková (23.11.2011 00:06:57)
add 
moc nevíte o čem mluvíte... 
Vložil: Petr (22.01.2013 08:58:55)
Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768