Má Seznam.cz lepší hledání než Google?

Dnešní článek bude pojednávat o vyhledávačích. Víte, že Česká republika patří mezi 4 země (spolu s Ruskem, Čínou a tuším že Koreou), ve kterých nemá Google dominantní postavení? A to vše díky Seznamu. Seznam.cz je kvalitní fulltextový vyhledávač. Bohužel hodně lidí si myslí, že Google podává při vyhledávání lepší výsledky. I já jsem si to myslel, ale rád bych to otestoval.

Napište mi prosím do diskuse příklad vyhledávání určitého slova s popisem proč je v tom konkrétním případu lepší Google či Seznam. Když bude konkrétních příkladů hodně, je možné že si jich někdo všimne a přispěje to ke zkvalitnění jednoho či druhého vyhledávače A to bude nakonec dobré pro všechny uživatele.

Testy

Když do vyhledávače Seznamu i Googlu napíšu frázi "fotosběrna", tak mi oba vyhledávače podají kvalitní výsledky na prvních místech. Tady jsou výsledky srovnatelné

Po zadání fráze "mapa Praha" seznam nabídne odkaz na vyhledávání na mapách, kdežto Google zobrazí před výsledky hledání obrázek s mapou prahy. Tady mi přijde lepší Google.

Obrovskou výhodou seznamu jsou náhledy stránek. Podle náhledu dokáže uživatel rozpoznat kvalitní stránku a balast. V Googlu je nutné odkaz otevřít, a to zdržuje. Tady pro mě vede Seznam.cz

Při hledání výrazu "Panasonic DMC-LS80" naopak podává lepší výsledky Seznam.cz. Nejenže před odkazy zobrazí vyhledávání tohoto foťáku ve Zboží.cz, kde lze zjistit nejvýhodnější koupi. Navíc další výsledek na Seznamu je článek na Digimánii, kde se o foťáku můžu dozvědět další informace. Pak následují stránky internetových obchodů. Google vrátí na prvním místě odkaz na stránky výrobce a další odkazy jsou internetové obchody. Tady je podle mě lepší Seznam.

Co se týče zobrazené reklamy, tak tady jsou na tom oba vyhledávače naprosto stejně. Google používá AdWords a Seznam používá sklik, oba vedle výsledků hledání a přibližně ve stejné míře.

A jaké máte zkušenosti s vyhledáváním vy? Váš názor mě moc zajímá, proto neváhejte a pište do diskuse...

Vyšlo 23.08.2008, v blogu: 0 1 2 3 4 5 6 7 8

Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení

Poslední články

Diskuse k blogu

Seznam 
Google i Seznam jsou různý vyhledávače. Google je trošku kvalitnější, oproti tomu zase Seznam vnáší některé nové prvky, jako například náhledy. 
Vložil: Dan (23.08.2008 12:59:56)
Mám ráda Seznam 
Já raději upřednostním českou společnost než nadnárodní. Navíc Seznam.cz není oproti Googlu až tak pozadu jak by se mohlo zdát 
Vložil: Mirka (23.08.2008 13:04:42)
na české stránky je lepší Seznam, na svět Google 
Mno, Seznam.cz vs Google. Když hledám odborné články, jedu přes Google. Když chci však najít nějaký referát atd., tak Seznam. Seznam ma pořád ČESKÝ internet zmapovaný lépe. Ten světový má google. 
Vložil: Honza (23.08.2008 13:10:18)
Slovník Google vs. Seznam 
Kvalita slovníku Googlu a Seznamu je hezky popsaná na blogu http://jirivanek.eu/srovnani-slovni-zasoby-prekladace-seznamcz-a-googlecom . Autor tam píše, že Německo-český slovník Google nepřeložil zadaný text správně, kdežto slovník Seznamu ano.

Autor v závěru píše: "Seznam.cz pak nemá se slovy jako zündschlüssel či vertragshändler žádný problém. Pokud tedy budete potřebovat pomocníka při překladu nějakého textu, zapomeňte raději předem na google.com a použijte raději ověřenou kvalitu na seznamu." 
Vložil: Peťa (23.08.2008 13:28:24)
Relevantnější výsledky dává Google 
Většina z vás tady chválí Seznam. Nemohu souhlasit. Zkuste hledat určitou konkrétní frázi a porovnejte výsledky. Např. při hledání slovního spojení "Lov lína", což je výraz z oboru rybářství, náš domácí Seznam nachází na prvních stranách výsledků mnohem méně relevantních ryb. odkazů, než nadnárodní Google. Prosím vyzkoušejte. 
Vložil: Homer (01.09.2008 13:01:00)
Vyhledávače 
Většina lidí si myslí, že seznam najde více věcí než GOOGLE. Je to nesmysl protože seznam pouze kopíruje technologii googlu. Je tedy mnohem, mnohem horší. Ale pokud si někdo myslí něco jiného, neberu mu to... 
Vložil: TicktockyCZ (11.02.2009 14:17:41)
seznam vs. google 
TicktockyCZ: Ahoj, nechci ti kazit náladu ale vydíš to moc jednostranně.. V něčem je opravdu lepší seznam a v něčem google, to nepochybuji. Seznam nekopíruje google, prostě jenom pracuje na search engine jako desítky dalších firem. Stejně tak by se dalo říci že google kopíruje Yahoo, Altavistu a ostatní vyhledávače, který byly před ním. A vůbec se nedá mluvit o implikaci, že kopie bývají horší. Neznáte přísloví, že konkurence se poučí z vašich chyb??? 
Vložil: Roman (11.02.2009 22:43:24)
google 
google pry bude mit vlastní os a ma teke aplikace např. google earth , picasso atd ma i docela dobry e-mail ale mam to plne spamu na seznamu skoro nic a slovnik na google nic moc  
Vložil: sdbgs (24.07.2009 12:14:05)
stooges 
slovnik u googlu umi prekladat i vety tak jak muze mit lepsi slovnik debile? 
Vložil: (13.10.2010 17:33:44)
GOOGLE vs SEZNAM 
Podle mě nemá navrh nikdo oba vyhledávače jsou stejně dobré.

GOOGLE=SEZNAM

:) 
Vložil: C.J.M. (24.10.2011 17:04:52)
jednoznacne GOOGLE 
Nechapu, jak nekdo muze trvdit, ze Seznam.cz je lepsi vyhledavac nez Google
Seznam.cz je cesky nesmysl se stupidnim algoritmem. Seznam.cz nema logiku z hlediska vyhledavani a neindexuje vetsinu novych stranek. Optimalizace na Seznam.cz je doslova nocni mura. Seznam je dobry maximalne na cteni online zprav. Nejlepsi makretingovy tah seznamu by byl, kdyby zacal pouzivat google jako vyhledavac.  
Vložil: Jakub Barvir (18.11.2011 01:10:23)
Náhledy v Google 
I google má své náhledy a to po najetí na odkaz kurzorem... zobrazí se náhled celé stránky vedle seznamu odkazů 
Vložil: hotjason1991 (05.12.2011 23:06:36)
vítěz je google 
nejde o vyhledávání ale o služby které nabízí u seznamu mail mapy cz u googlu je to ho prostě víc gmail překladač google mapy kde si můžete nainstalovat eart který vám zobrazí pohoří a důležité budovy ve 3D doporučiji vyzkoušet . igoogl vám zpříjemní vyhledávání aplikace si vněm můžte naistalovat dále videa a obrázky fotky a eště si to můžete specifikovat já používám googl přesněji igoogl a používám prohlížeč googl chrome doporucuju taky (v jednoduchosti je krása)google je prostě kvalita je spoustu diskuzí na téma googlvs bing googl vs facebook googlvs seznam 
Vložil: reklama1 (01.01.2012 18:26:08)
Seznam je SHIT!!! 
Jak někdo může srovnávat KATALOGOVÝ "vyhledávač" s VYHLEDÁVAČEM??

Seznam je jednoduše portál pro ty, co se o nic nezajímají a používají IE 6. Google je pro ty, co se chtějí něco dozvědět. A HLAVNĚ!! Pro ty, co chtějí opravdu něco najít. Ne se podívat na stránky, které byly vloženy firmami proto, aby si udělali "dobrou" reklamu.

 
Vložil: Radek Homola (14.02.2012 15:52:03)
KECY!! Seznam je SHIT!! 
.."Obrovskou výhodou seznamu jsou náhledy stránek. Podle náhledu dokáže uživatel rozpoznat kvalitní stránku a balast. V Googlu je nutné odkaz otevřít, a to zdržuje. Tady pro mě vede Seznam.cz.."

A odkdy Google neposkytuje náhledy?? To jsem asi blbej, že nedokážu ukázat kurzorem na lupu, která je značně nepřehlédnutelná.. Senam JE SHIT!! 
Vložil: Radek Homola (14.02.2012 15:54:10)
řazení výsledků na Seznamu mi připadá "ve stylu kdo dá víc" 
Už nějaký ten čas se zabývám SEO optimalizací ale řazení výsledků na seznamu mě nepřestává překvapovat. Zatímco na Googlu, pokud máte opravdu kvalitní obsah vylezete i s novou stránkou na 1.stranku výsledků vyhledávání i do 14 dní. Na Seznamu (bez placené inzerce) ani za 2 měsíce. Viz Grank např. 5/10 ale Srank 1/10 ???
Pokud mi to někdo vysvětlí, v čem je na Seznamu zakopanej pes budu velice vděčný. (a bude-li to jinde než v penězích:-) 
Vložil: Jarda (16.08.2012 00:56:00)
GOOGLE I SEZNAM SU NA NIC !!! 
O TOM CIM SE VY BAVITE,TO NEMA SMYSL ČÍST !! NEUMITE PSAT TAK AZ SE TO NAUCITE TAK SE UKAZTE VEREJNE !"!!
____________________________________________________________________


!!!!!!!!!!!!!!!!!!NEJLEPSI JE BING NEBO YAHOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
Vložil: ANONYM KTERY MA ROZUM "!! (05.06.2013 14:52:12)
jak na co, ale asi Google 
Prvotně vždy vyhledávám na Seznamu (měl by jít i na nejrůznější stránky uživatelů) pokud to nenajdu jdu na Google (měl by mít více oficiálnější a světovější výsledky, snažím se ho šetřit abych ho moc nepoužíval a nezažíval případně zklamání). Bohužel zjistit, proč ten nebo který dává takové nebo jaké výsledky je asi nemožná věc, na kterou se jen tak z počítače nedá najít odpověď. Např. proč zrovna dnes se mi vyhledal tenhle blog, mimochodem už trochu starší. Když je Seznam jedním z nejpoužívanějších vyhledávačů v ČR a pokud má fungovat budou tam nějaké preference jako je různá kvalita a rozsah výsledků pro různé subjekty. Zamýšlel bych se spíš nad tím, jak to řešit. Seznam bych tedy přímo neodsuzoval.
S oběma vyhledávači nejsem úplně spokojen. 
Vložil: Tomáš (09.05.2015 17:34:51)
jsem tu zas 
Zkušenost je taková, že když jsem vyhledával text návod ......, Seznam vyhledá obchody na uvedený typ zboží a upřednostní stránky, kde se v textu vyskytuje slovo návod, kdežto Google najde skoro to samé, jen se mezitím vyskytne ještě stránka výrobce produktu, kde je skutečně obsažen skutečný návod v pdf.
S vyhledáváním "Co je lepší než Google" nejsem spokojen ani s jedním. Seznam sice našel tento blog, ale jinak vyhledávač "nechápe" co po něm vlastně chci a hned na první stránce nabízí už odkazy na článek o Googleglas, Firefoxu, apod.

Co se náhledů stránek týče, Google jeden čas zobrazoval šipku, na kterou když se najelo zobrazil se i kompletní náhled stránky, pak z toho ale ustoupili, nevím proč. 
Vložil: Tomáš (16.05.2015 16:26:54)
Přidání příspěvku
©PC-guru.cz 2000-2008 | Optimalizováno pro 1024*768